tło królik pyłki Jesteś ciekaw co trzymamy w kapeluszu? Zobacz nasze wybrane REALIZACJE! Jesteś ciekaw co trzymamy w kapeluszu? Zobacz nasze wybrane REALIZACJE! pyłki królik pyłki pyłki pyłki pyłki

Nasze realizacje

W tej zakładce możesz obejrzeć nasze wybrane projekty, które pogrupowaliśmy w różne kategorie (poniższe ikony). Rzuć okiem na interesujące Cię dziedziny lub obejrzyj wszystkie zaprezentowane realizacje, a zobaczysz co tak naprawdę robimy w Alkon Projekt!

Tworzymy bardzo dużo projektów z różnych dziedzin grafiki oraz IT i nie jesteśmy w stanie umieścić ich wszystkich w niniejszej galerii. Nie oznacza to jednak, że nie podejmiemy się wykonania innych projektów (np. animacji). Jeśli nie jesteś pewien czy wykonamy dany projekt – odezwij się do nas!


Projektowanie logo

Najważniejszym aspektem dobrego logo jest to, aby przykuwało uwagę potencjalnego klienta i przekazywało jak najwięcej informacji za pomocą prostych symboli. Logo musi być ciekawe, czytelne i dostosowane do danej branży.

Współczesna technologia pozwala na więcej, dlatego projektowanie rządzi się innymi prawami niż kiedyś. Dziś używamy żywych kolorów, gradientów, bardziej rozbudowanych elementów.

Rozpoczynając pracę rozmawiamy z Klientem odnośnie Jego firmy, branży oraz ewentualnych preferencjach kolorystycznych. Na tej podstawie tworzymy zazwyczaj kilka wstępnych projektów do wglądu Klienta. Następnie analizujemy uwagi (o ile się pojawią :D) i wprowadzamy zmiany w wybranym przez Klienta projekcie – zmierzając do finalnej wersji logo.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii z wybranymi projektami logo!

tło królik pyłek królik pyłek pyłek pyłek pyłek pyłek
Światem rządzi
wyobraźnia.
Napoleon Bonaparte
Światem rządzi
wyobraźnia.
Napoleon Bonaparte

Czym jest infografika?

Czym jest infografika i w sumie do czego ona mi jest potrzebna?

Do tej pory moja firma tego nie potrzebowała, to po co w ogóle to robić?

Otóż jak najbardziej warto zastanowić się nad tworzeniem infografik – można w ten sposób wyróżnić się na tle konkurencji i zachęcić nowych klientów do współpracy.

Infografika służy przede wszystkich do przedstawiania danych liczbowych (np. statystyk, wykresów itp.) w ładny, czytelny, graficzny sposób. Przekazuje ona dużą ilość informacji w formie przyjemnej dla odbiorcy. W przypadku standardowych wykresów i ogromu danych ich odczytywanie bywa nużące - Klient może stracić zainteresowanie produktem lub usługą. Infografika całkowicie zmienia podejście do przekazywania dużej ilości informacji.

Nieszablonowa strona www?

Strona internetowa jest współczesną wizytówką, bez której firma praktycznie nie istnieje. Dzisiaj wszyscy szukają produktów i usług przez internet, dlatego stworzenie strony www jest istotną inwestycją w rozwój firmy.

W każdej branży konkurencja na rynku jest duża - firmom zależy na tym, żeby się wyróżnić i zachęcić klientów do współpracy.

Projektując strony dla Klientów dokładamy wszelkich starań, aby strony były unikalne, przyciągające wzrok, a przy tym jak najbardziej funkcjonalne. Tworzymy strony nieszablonowe, oparte na własnych dedykowanych silnikach, dzięki czemu mamy większe możliwości zarówno w designie, jak i w przygotowaniu przyjaznego panelu do zarządzania treścią strony.

logika zaprowadzi Cię
od punktu A do punktu B.

Wyobraźnia
może zaprowadzić Cię wszędzie.
Albert Einstein

Obudź wyobraźnię

Obiekty przestrzenne pobudzają naszą wyobraźnię – elementy 3D np. na stronie www zdecydowanie pozytywnie wpływają na odbiór treści. Po pierwsze są rzadziej spotykane, przez co są nietypowe i przyciągające uwagę, a po drugie dają wiele możliwości przy pokazaniu tego samego obiektu w różnych ustawieniach, aranżacjach, kolorach.

W tej technice można wykonać praktycznie wszystko – wyobraźnia jest główną siłą napędową przy projektowaniu w 3D. Elementy przestrzenne, takie jak: budynki, postaci, rośliny, pojazdy itp. mogą zostać użyte w animacji reklamowej, na stronie internetowej, w filmie i w wielu innych miejscach. Pora obudzić wyobraźnię!